přijímání

Mateřská škola

Přijímání do mateřské školy da Vinci na školní rok 2024/2025 probíhá ve čtyřech krocích.

1. Kontaktní formulář

Pokud byste rádi přihlásili vaše dítě do mateřské školy da Vinci, vyplňte prosím kontaktní formulář. Po jeho vyplnění se vám ozveme ohledně návštěvy školky. Formulář bude zveřejněn na této stránce dne 17. 1. 2024 a bude otevřen do 26. 1. 2024 nebo do vyčerpání kapacity.

2. Návštěva školky a schůzka s rodiči a dítětem

Při první návštěvě naší školky vás a vaše dítě čeká setkání s vedením školky. Budete si moci prohlédnout prostory školky a zahrady, vnitřního i venkovního zázemí v případě lesní třídy a, pokud to dovolí denní rozvrh, nahlédnout do tříd a setkat se s učiteli. Cílem setkání je vzájemně si vyjasnit, zda se nabídka školky shoduje s vašimi představami, s potřebami dítěte a zda se shodneme na filozofii, hodnotách a základních principech.

3. Zápis

Vyhlašujeme zápis do 1. třídy základní školy da Vinci na školní rok 2024/2025. Kompletní informace naleznete pod tímto odkazem.

Formální část zápisu se uskuteční v úterý 7. května 2024 od 9:00 do 16:00 dálkovým způsobem. Jedinou součástí formální části zápisu je vyplnění elektronické žádosti o přijetí k základnímu vzdělávání, která bude zveřejněna v uvedeném termínu.

4. Přijetí dítěte

Jakmile bude vaše dítě přijato do školky, dohodneme se společně na délce a dnech pobytu vašeho dítěte a způsobu stravování a podepíšeme smlouvu o předškolním vzdělávání.

Přijímací řízení a kritéria pro přijetí dítěte do mateřské školy da Vinci

O přijetí dítěte ke vzdělávání v MŠ da Vinci obvykle rozhodujeme na základě následujících kritérií (kritéria budou aktualizována v návaznosti na zveřejnění zápisu):

 1. vhodnost používaných vzdělávacích strategií a filozofie školy pro dítě a rodiče
 2. volná kapacita v rámci dané věkové skupiny
 3. sourozenec dítěte je žákem školy da Vinci

Maximální kapacita naší školky je 45 dětí, z toho 15 v lesní třídě.

Výsledky zápisu do mateřské školy da Vinci pro školní rok 2024/2025 najdete pod tímto odkazem.

V případě zájmu o naši školku kontaktujte Pavlínu Philipovou na emailové adrese pavlina.philipova@skoladavinci.cz

Tvoření podzimních závěsných dekorací - lesní třída MŠ.

Základní škola

Přijímání do 1. třídy základní školy da Vinci na školní rok 2024/2025

Předběžná přihláška a zápis

Vyhlašujeme zápis do 1. třídy základní školy da Vinci na školní rok 2024/2025. Kompletní informace naleznete pod tímto odkazem.

Pokud byste rádi přihlásili vaše dítě do základní školy da Vinci, vyplňte prosím předběžnou přihlášku, kterou se přihlásíte na motivační část zápisu. Formulář přihlášky bude zveřejněn na této stránce dne 8. 1. 2024 a bude otevřen do 12. 1. 2024 nebo do vyčerpání kapacity.

Formální část zápisu se uskuteční ve středu 3. dubna 2024 od 10:00 do 19:00 dálkovým způsobem. Jedinou součástí formální části zápisu je vyplnění této elektronické žádosti o přijetí k základnímu vzdělávání, která bude zveřejněna v uvedeném termínu.

Výsledky zápisu do 1. třídy základní školy da Vinci naleznete zde. Nahlížení do spisu je možné v termínu 18. 4. 2024, od 9:30 do 10:30 v budově školy da Vinci. Pokud hodláte tohoto svého práva využít, objednejte se prosím předem na konkrétní čas na emailové adrese: jiri.bures@skoladavinci.cz.

Den otevřených dveří

V rámci dne otevřených dveří se můžete podívat do výuky a poznat běžný školní den. Průvodci z řad našich žáků vás provedou areálem i třídami. Vaše další otázky rádi zodpoví přítomní učitelé a vedení školy.

Návštěvu dne otevřených dveří považujeme za velmi důležitou. Poskytuje vám možnost seznámit se s naším týmem a s naší filozofií a zjistit tak, zda-li je naše škola pro vás a vaše dítě vhodná.

Den otevřených dveří pro zájemce o 1. třídu proběhne 14. listopadu 2023 od 9 do 17 hod. Od 9 do 14 hod. máte možnost nahlédnout do výuky.

Sledujte také náš facebookový profil, abyste měli k dispozici aktuální informace.

V případě zájmu o naši školu kontaktujte Annu Vlčkovou na emailové adrese anna.vlckova@skoladavinci.cz

Pro školní rok 2024/2025 přijímáme do 1. třídy maximálně 18 žáků.

Chvilka relaxace s bubnem štěstí.

Střední škola da Vinci

Přijímání do 1. ročníku střední školy da Vinci na školní rok 2024/2025

Přijímací řízení

Přijímací řízení do 1. ročníku střední školy má obvykle dvě části:

 1. písemná část - zkouška z českého jazyka a matematiky
 2. ověření kompetencí - ověření studijních předpokladů, kompetencí a motivace ke studiu formou dotazníku a ústního pohovoru

Kritéria 1. kola přijímacího řízení pro školní rok 2024/2025 obor gymnázium najdete zde, pro dálkový obor předškolní a mimoškolní pedagogika zde. Přihlášky přijímáme do 20. 2. 2024.

Výsledky 1. kola přijímacího řízení pro školní rok 2024/2025 obor gymnázium najdete zde, pro dálkový obor předškolní a mimoškolní pedagogika zde.

Kritéria 2. kola přijímacího řízení pro školní rok 2024/2025 obor gymnázium najdete zde, pro dálkový obor předškolní a mimoškolní pedagogika zde. Přihlášky přijímáme do 24. 5. 2024.

Výsledky 2. kola přijímacího řízení pro školní rok 2024/2025 obor gymnázium najdete zde, pro dálkový obor předškolní a mimoškolní pedagogika zde.

Nahlížení do spisu pro 2. kolo přijímacího řízení je možné v úterý 18. 6. od 11 - 12 a to po předchozí domluvě emailem na jiri.bures@skoladavinci.cz.

Do dálkového oboru předškolní a mimoškolní pedagogika přijímáme studenty jak do zkrácené dvouleté verze studia, tak do čtyřletého studia. Zkrácené dvouleté studium je určeno zájemcům, kteří již mají maturitu.

V případě zájmu o studium na gymnáziu kontaktujte Alici Jančákovou na emailové adrese alice.jancakova@skoladavinci.cz. V případě zájmu o studium oboru předškolní a mimoškolní pedagogika kontaktujte Jitku Rudolfovou na emailové adrese jitka.rudolfova@skoladavinci.cz.

Dny otevřených dveří

Pokud se zajímáte o přijetí na střední školu da Vinci, přijďte se podívat na dny otevřených dveří, kdy se můžete zúčastnit výuky a poznat běžný školní den. Průvodci z řad našich žáků vás provedou areálem i třídami. Vaše další otázky rádi zodpoví přítomní učitelé a vedení školy.

Dny otevřených dveří:

 1. 19. 10. 2023 - 13:15 - 17:00 - do 16:30 s možností návštěvy výuky; od 15:00 se můžete v knihovně zúčastnit prezentace o škole a popovídat si se zástupci vedení školy
 2. 14. 11. 2023 - 13:15 - 17:00 - do 16:30 s možností návštěvy výuky; od 15:00 se můžete v knihovně zúčastnit prezentace o škole a popovídat si se zástupci vedení školy
 3. 18. 1. 2024  - 13:15 - 17:00 - do 16:30 s možností návštěvy výuky; od 15:00 se můžete v knihovně zúčastnit prezentace o škole a popovídat si se zástupci vedení školy
 4. 13. 2. 2024 - 13:15 - 17:00 - do 16:30 s možností návštěvy výuky; od 15:00 se můžete v knihovně zúčastnit prezentace o škole a popovídat si se zástupci vedení školy
 5. 17. 5. 2024 - 9:00 - 12:20 - s možností návštěvy výuky a individuálních konzultací s vedením školy, od 11:00 se můžete v knihovně zúčastnit prezentace o škole

Sledujte také náš facebookový profil, abyste měli k dispozici aktuální informace o průběhu Dne otevřených dveří.

Gymplákem nanečisto

Líbilo se ti na dni otevřených dveří? Chodíš do 8. nebo 9. třídy a chceš si vyzkoušet den gympláka ve škole da Vinci? Přidej se k nám do výuky a zažij práci na projektu, tykání s učiteli i skvělý oběd v jídelně. Vyplň své kontaktní údaje do formuláře a my se s tebou spojíme a domluvíme se na konkrétním termínu návštěvy.

Příprava na přijímací zkoušky

Chceš se lépe připravit na přijímací zkoušky? Zajímá tě, s jakými učiteli by ses ve škole potkával? Zapiš se na přípravný kurz na přijímací zkoušky.

V kurzu se budeme věnovat vybraným tématům z českého jazyka a matematiky a dále přípravě na školní kolo přijímací zkoušky.

Termíny: 7. 12., 14.12., 11.1., 18.1., 25.1., 8.2., 15.2.
‍Kurz bude probíhat vždy ve čtvrtek od 16 do 18:15. 
Cena kurzu: 1960,-

Zaregistruj se přes formulář. Pokud se chceš na něco ohledně kurzu zeptat, napiš Jarmile Černohorské na jarmila.cernohorska@skoladavinci.cz

Simulovaná konference o obnovitelných zdrojích energie.

Přestup na základní školu a na gymnázium

1. Kontaktní formulář

Pokud byste rádi, aby vaše dítě přestoupilo do naší školy, vyplňte prosím kontaktní formulář:

Budeme vás kontaktovat v momentě, kdy bude v dané třídě volné místo. Pokud ve třídě volné místo není, budete zařazeni na čekací listinu.

2. Motivační pohovor

Na motivační pohovor budete pozváni v případě, že se v dané třídě uvolní místo. Je třeba, abyste se pohovoru zúčastnili všichni tři - oba rodiče i vaše dítě. Během cca hodinového pohovoru budeme společně hledat odpověď například na otázky, zda jsme pro vás a vaše dítě ta pravá škola, jaké jsou vaše představy o vzdělávání vašeho dítěte, co od školy očekáváte a zda můžeme tato očekávání ve škole naplnit. Budete také mít možnost prohlédnout si školu.

3. Zkušební týden žáka ve třídě

V případě, že se během motivačního pohovoru shodneme na principech vzdělávání uplatňovaných ve škole da Vinci a jejich vhodnosti pro dítě, pozveme vás na zkušební týden. Vaše dítě bude celý týden žákem třídy, o kterou má zájem. Bude mít možnost zažít vyučování, odpolední družinu nebo klub a seznámit se s učiteli i spolužáky.

4. Závěrečný pohovor, rozhodnutí o přijetí

Po uplynutí zkušebního týdne se opět všichni - oba rodiče, dítě a zástupce školy - sejdeme a společně zhodnotíme celý přijímací proces. Každá ze tří stran (rodiče, dítě, škola) se vyjádří a v případě shody všech stran bude dítě přijato. Následně podepíšeme smlouvu studiu a vyřídíme přestup s původní školou.

Kontaktní osoby pro přestup do školy:
1. stupeň: Anna Vlčková, anna.vlckova@skoladavinci.cz
2. stupeň a gymnázium: Alice Jančáková, alice.jancakova@skoladavinci.cz
obor předškolní a mimoškolní pedagogika: Jitka Rudolfová, jitka.rudolfova@skoladavinci.cz

Volná místa pro školní rok 2024/2025

 1. Mateřská škola - volná místa v lesní třídě pro děti ve věku 3-4 roky
 2. Základní škola - plně obsazeno
 3. Gymnázium - G2 - 1 místo

Adresa

Střední škola, základní škola
a mateřská škola da Vinci
Na Drahách 20
252 41 Dolní Břežany

Kontakty

+420 608 333 567info@skoladavinci.cz
uk2msr8 (datová schránka)
jmeno.prijmeni@skoladavinci.cz
© 2010–2023 Střední škola, základní škola a mateřská škola da Vinci