NÁVŠTĚVA STUDENTŮ ZE ŠPANĚLSKA 19.-22.2.2015

NÁVŠTĚVA STUDENTŮ ZE ŠPANĚLSKA 19.-22.2.2015

Od čtvrtka do neděle byli na da Vinci studenti z madridské školy Colegio Balder. Spolu s několika našimi studenty strávili 3 dny plné anglických aktivit ve škole i mimo ni. Ve čtvrtek jsme hráli seznamovací hry a díky nim se nám podařilo prolomit počáteční nejistotu jak španělských tak českých studentů. V pátek dopoledne pracovali studenti ve smíšených týmech na řadě úkolů. Srovnávali Španělsko a Českou republiku, dozvídali se o sobě zajímavé informace a po obědě všechny týmy objevili poklad, ke kterému je dovedla anglická bojovka. Odpoledne jsme šli na procházku ke studánce a ke koním do Lhoty. Počasí nám přálo. Večer jsme pokračovali v anglických hrách a také jsme se společně podívali na film. Sobotu jsme strávili v Praze, kde jsme se díky anglické hře – opět v mezinárodních týmech – dozvídali zajímavé věci o jednotlivých pamětihodnostech. Sluníčko nám svítilo po celý den. Večer nás čekala pizza a rozlučkový večírek. Zahráli jsme si hru na sardinky a také schovku ve tmě. V neděli dopoledne jsme vytvářeli “feedback tree” – strom se zpětnou vazbou. Na žluté listy jsme psali věci, které se nám nelíbily, na zelené naopak ty, které se podařily a třeba bychom si je rádi zopakovali v květnu v Madridu. Měli jsme obrovskou radost z toho, že se náš strom zelenal. Odjezd španělských studentů provázely slzy. Naštěstí se brzy zase uvidíme. Nahlédněte do fotogalerie zde.