NA TÉMA TĚLO A SMYSLY 20.-24.4.2015

NA TÉMA TĚLO A SMYSLY 20.-24.4.2015

V pondělním kroužku jsme se přivítali a podělili se s ostatními o své zážitky z minulých dní. Také jsme si povídali o různých částech těla a zazpívali si „Hlava, ramena, kolena, palce“. Během rána jsme také vyráběli papírové koláže z různých částí těla. Děti lepily na papír barevné oči, nosy, ruce. Vznikly nám zajímavé postavičky. V úterý jsme se všichni sešli na společné masírovací kolečko. Děti, které měly zájem, se rozdělily do dvojic, a podle připravených obrázku „masírovaly“ kamaráda. Odpoledne jsme uvařili domácí modelínu, kterou jsme ovoněli různými olejíčky a kořením. Děti si pak s modelínou hrály a vykrajovaly různé tvary, které nechaly na slunci uschnout. Ve středu ráno jsme modelínu barvili různými barvami a dívali se, jak se barva mísí s těstem. Ve čtvrtek jsme ráno malovali obrázek s vnitřnostmi v lidském těle. Povídali jsme si o tom, co se stane s potravou, kterou jíme, k čemu jsou plíce apod. Při hudebním kroužku jsme používali různé smysly při zkoumání bubínků. Nejprve jsme si je prohlédli očima, pak si je osahali a pak poslouchali, jak znějí. I když všechny vypadaly podobně, každý bubínek měl jiný zvuk. Na páteční divadélko jsme si připravili maňásky z papírových pytlíků. Děti si pytlíky pomalovaly a pak se zapojovaly do představení. Odpoledne jsme se sešli u ohýnku, kde jsme si opékali párečky a rohlíky.