NA TÉMA POVOLÁNÍ 16.-20.2.2015

NA TÉMA POVOLÁNÍ 16.-20.2.2015

V pondělním kroužku jsme si s dětmi povídali o tom, jaká známe povolání, kam se chodí do práce a proč se tam vlastně chodí. Pak děti hádaly jména různých profesí. V úterý jsme se vypravili na výlet ven, protože venku bylo krásné téměř jarní počasí. Odpoledne jsme společně připravili těsto na palačinky. Děti se poté střídaly v kuchyni, a každý si udělal svou palačinku ke sváče. Moc jsme si pochutnali. Ve středu jsme během ranního kroužku hádali různá povolání podle předmětů, které se při nich používají. Děti se střídaly u tabule, a my jsme jim vždy k ruce nebo kolem těla namalovali charakteristický předmět. Děti tak hádaly například květinářku, cukrářku, truhláře anebo popeláře. Pak nás čekal tělocvik. Tentokrát jsme si hráli na bobování, ale místo bobů jsme jezdili v papírových krabicích. Rukama jsme se přitahovali po laně, a tak jsme v krabicích parádně klouzali po podlaze. Také jsme skákali a přelézali matrace a molitanové kostky. Ve čtvrtek jsme si povídali o povolání dirigenta. Děti si vyzkoušely jaké to je, být dirigent a dávat hudebníkům pokyny k hraní rychle, pomalu, nahlas. V pátek jsme se vydali na procházku po Břežanech a po cestě jsme pozorovali různé pracující lidi a říkali si, co je jejich povolání. Odpoledne jsme si hráli na zahradě, bylo krásně teplo, že jsme si až představovali, že jsme u moře.