NA TÉMA LÉTÁNÍ VŠEHO DRUHU I 7.-10.4.2015

NA TÉMA LÉTÁNÍ VŠEHO DRUHU I 7.-10.4.2015

V úterý jsme si během ranního kroužku zahráli hru na cestování. Děti si lehly na zem a zavřely oči. Tomáš vyprávěl příběh o cestování, a popisoval, co vidí. Děti tak hádaly, ve které zemi se nacházejí. Pak jsme pracovali na dřevěných letadélkách. Děti k sobě slepovaly dřevěné kusy, až vznikl trup a křídla letadla. Ty pak ještě polepily barvenými papíry anebo pomalovaly. Odpoledne jsme si hráli na zahradě. Ve středu jsme se vypravili na výlet na letiště na Točné. Jeli jsme městským autobusem, a už to byl pro nás velký zážitek. Pak jsme se procházkou přes pole dostali až k letišti. Tam nás Honza Červinka provedl a ukázal nám historická letadla, místnost pro piloty i řídící místnost. Pak jsme se šli podívat ven na helikoptéru. Děti si po jednom sedaly do kabiny, a prohlédly si vnitřek. Pak jsme si šli stoupnout na bezpečné místo, ze kterého jsme pozorovali Honzu, jak létá s helikoptérou. Předvedl nám stoupání, let pozadu, zrychlení a let dopředu. Zpět do školky jsme jeli školními auty. Ve čtvrtek jsme se při hudebce naučili novou písničku Dvě malý víly od Kašpárka v rohlíku. Hráli jsme na chrastítka do rytmu. V pátek bylo opět divadélko, tentokrát o létajícím balónu. Odpoledne jsme na zahradě vyráběli papírová letadla, která se nasadila na brčka a fouknutím vzlétla.