NA TÉMA EMOCE 27.-30.4.2015

NA TÉMA EMOCE 27.-30.4.2015

V pondělí ráno jsme dětem představili knížku Emušáci. Přečetli jsme si první příběh a seznámili se s plyšovým žabákem Ferdou a ukázali si plyšové mouchy. Během týdne jsme s pomocí příběhů v knížce poznávali emoce radost, smutek, strach. Ke každé emoci byla v knížce pohádka. To dětem pomohlo lépe se vcítit a také se podělit s ostatními, zda už takovou emoci někdy zažily. V úterý sehráli Tomáš J a Richard divadlo s emocemi, kdy děti měly poznávat, o jakou se jedná. Také jsme společně vytvořili obrázek radosti a smutku. Odpoledne jsme vyráběli skládací 3D obrázky s postavičkami a skládaným deštníkem. Ve středu jsme šli ven na fotbalové hřiště. Tam jsme si udělali překážkovou dráhu z branek, které jsme přeskakovali nebo podlézali. Pak jsme si ještě zahráli na přetahování a podbíhání s lanem. A ještě nám zbyl čas na pohoupání a točení na místním kolotoči. Ve čtvrtek jsme na nástroje hráli různé nálady. Pokoušeli jsme se hrát smutně nebo vesele tak, aby to ostatní poznali.