14.-18.9.2015 NAŠE ŠKOLKA II

14.-18.9.2015 NAŠE ŠKOLKA II

Školkáčci: V pondělním kroužku jsme si vyprávěli příběh o smutném princi, kterému chyběli kamarádi. Povídali jsme si o tom, jak je důležité kamarády mít a také o tom, jak se k sobě kamarádi chovají (drží při sobě, nelžou si, nežalují na sebe, pomáhají si,….). Pak jsme vyrazili na „kamarádskou“ výpravu kolem rybníka. V úterý jsme si ještě znovu připomínali jak se k sobě chovat. Pak jsme se protáhli při pohybových říkankách. Dále jsme muzicírovali s nástroji, a také jsme poslouchali harmoniku, na kterou nám zahrála Andrea. Někdo zpíval, jiný zase tancoval, a někdo jen tak poslouchal. Bylo to prima. Ve středu nás čekal tělocvik ve velké tělocvičně. V kroužku jsme si povídali o tom, jaký sport rádi děláme. Pak jsme se přesunuli do tělocvičny. Tam jsme si nejprve pověděli jak se v tělocvičně bezpečně pohybovat a už jsme se pustili do „sportování“. Hráli jsme na „Rybáře a rybičky“ a také jsme si užívali opičí dráhu (přeplazit lavičku, přelézt přes žebřiny, zhoupnout se po laně, …). Ještě nám zbyl čas si zahrát s míči, anebo si jen tak poskakovat…prostě parádní radovánky. Ve čtvrtek jsme společnými silami připravili židličky pro všechny, kdo se k nám chystali na divadlo. Pohádka byla O skvrnách na tričku. V pohádce byl kluk Tonda, který chodil každý den domů s novou skvrnou na tričku od jídla. Maminka trička trpělivě prala, ale nakonec i jí došla trpělivost. Tonda se pak snažil vyřešit vše po svém, až se vše pěkně zamotalo. Zjistilo se totiž, že trička jsou hladová, a při jídle se snaží omáčku ochutnat. Nakonec ale i maminka přišla domů s flekem od omáčky. V pátek ráno jsme se rozehřáli tancem při hudbě Elvise Presleyho. V ranním kroužku jsme počítali anglicky a povídali si kolik je nám let. Také jsme se naučili nové písničky o rodině. Pak nás čekala oslava narozenin. Mia přinesla dort, a tak jsme se sešli u stolu, popřáli Mie ke třetím narozeninám a pochutnali si na dortu. Poté jsme šli na procházku a pohráli si na hřišti na houpačkách, kolotoči a klouzačce.

Předškoláci: V pondělním kroužku jsme se přivítali a vyprávěli si zážitky z víkendu. Pak jsme si opakovali dny v týdnu. Hráli jsme hru „Škrhola“. Po kroužku jsme tvořili z přírodních materiálů a korálků. A pak už hurá na procházku ven. V úterý jsme v kroužku fantazírovali s kouzelným dalekohledem. Pak jsme se seznamovali s interaktivní tabulí a pouštěli si na ní různé úkoly (psali jsme, četli, kreslili a luštili hádanky). Poté jsme se šli podívat na zahradu, jak pokračuje stavba. Ve středu jsme se sešli na ranním kroužku v tělocvičně. Povídali jsme si o tom, co vidíme kolem sebe. Pak jsme běhali, skákali, přeskakovali a přelézali. Také jsme hráli různé pohybové hry. Protože jsme se pořádně vydováděli, ve třídě jsme pak odpočívali při klidových hrách. Ráno jsme se sešli na kroužku, a pak jsme pomáhali s přípravou na divadélko. Pohádka byla O skvrnách na tričku. V pohádce byl kluk Tonda, který chodil každý den domů s novou skvrnou na tričku od jídla. Maminka trička trpělivě prala, ale nakonec i jí došla trpělivost. Tonda se pak snažil vyřešit vše po svém, až se vše pěkně zamotalo. Zjistilo se totiž, že trička jsou hladová, a při jídle se snaží omáčku ochutnat. Nakonec ale i maminka přišla domů s flekem od omáčky. V pátek dopoledne jsme si zahráli hru s geometrickými tvary. Skládali a poznávali jsme čtverce, kruhy, obdélníky a trojúhelníky. Pak jsme prstovými barvami malovali kamarády, rytíře, kytičky, motýli a všechno možné co máme rádi. Před obědem jsme se vydali na procházku po Břežanech a pohráli jsme si na hřišti. Cestou jsme potkali koťátko, které jsme si pohladili a pohráli si s ním.

Angličtina během týdne se školkáčky a předškoláky: Tento týden jsme si povídali o naší školce. Začali jsme představováním s jednoduchou větou: „I am…… Také jsme zpívali písničku s našimi jmény. V úterý jsme si nejprve opakovali to, co už jsme se učili, a pak jsme k tomu přidali větu: „My name is… Také jsme hráli hru s barevnými pastelkami. Vybírali jsme naši oblíbenou barvu a říkali: „I like…..(green, blue, red,…). Ve středu jsme se přivítali a představili větami: „I am…“ anebo „My name is….“. Odpoledne jsme venku při navlékání korálků pojmenovávali jejich barvy a říkali si, zda jsou „big“ anebo „small“. Ve čtvrtek jsme procvičovali říct, jak se jmenujeme a jaká je naše oblíbená barva. Pak jsme malovali obrázky. Odpoledne jsme si venku hráli s pískem, vodou a kamínky. Pomocí větviček, lístků a kamínků jsme stavěli hrady z písku. V pátek jsme začali ranní kroužek písničkou „Make a circle“. Touto písničkou budeme kroužek vždy začínat. Zpívali jsme různé říkanky s prstíky a naučili se písničku „Dady Finger“. Také jsme na prstíkách ukazovali kolik je nám let.