Keramika

Pravidelná setkávání zaměřená na seznamování se s možnostmi vytváření z keramické hlíny, zkušenost svobodného sebevyjádření a rozvíjení vlastní fantazie. Poznávání a zážitek procesu vytváření od počáteční představy, návrhu, přípravy materiálu až po konečný výrobek. Dotýkáme se hlíny, svýma rukama jí dáváme nový tvar. Kouzlíme s barvami. Tvoříme a tvoření nám přináší radost, uvnitřnění a propojení se sebou.

 

Organizační informace

Možnost navštěvovat kroužek mají děti z mateřské i základní školy. Tvoříme v malých skupinkách v časovém rozsahu od 60 do 90 minut (MŠ – 3 děti, 60 minut; ZŠ – 4-7 dětí, 90 minut). Věnujeme se technikám vytváření z volné ruky (modelování), dekorujeme převážně glazurami, které jsou zdravotně nezávadné, pro práci dětí bezpečné.

Se začátkem školního roku 2015/2016 se kroužek keramiky po čtyřech letech úspěšného fungování přestěhoval do výtvarného ateliéru v nově vybudovaných prostorách školy. Těšíme se z nových možností keramického tvoření, které pro nás ateliér skýtá – vytváření na hrnčířském kruhu, modelování větších objektů pomocí plátovačky, projekty vznikající kombinací keramiky a dalších výtvarných technik – mozaika, fusing, atp., spolupráce na projektech se školní dřevařskou a výtvarnou dílnou, atd.

Fotogalerie a novinky

Nahlédněte do našeho ateliéru, kde si hrajeme a tvoříme s keramickou hlínou …. třeba vás také inspirujeme k nějakým tvořivým počinům. Fotogalerii sdílíme přes Facebook stranky ZŠ da Vinci. Vstupte tedy, je nám potěšením!