Horsemanship

Setkávání s koníky Paprikou, Lucinkou, Daníkem, Lucky Boy(em) a New Age(em) ve Lhotě. Nahlédněte do jezdeckého kroužku zde.

Učíme se přistupovat ke koním v duchu “ horsemanshipu“ – tedy přirozeného partnerství, mezi člověkem a koněm. Nepředháníme se , ” kdo, co a jak udělá”. Krok za krokem, pohodě a klidu sdílíme prostor a čas spolu s koňmi a s jejich pomocí, zkoumáme a poznáváme cestu vzájemného respektu.
Koňská energie velice pozitivně působí na lidskou psychiku a děti zvláště rychle reagují. Tím, že mohou být v přítomnosti koně, se mohou časem – lépe soustředit, odbourat psychosomatické projevy, fyzické problémy, nemoci. Získávají jistotu, sebedůvěru, upevňují se v tom, jak spočívat sami v sobě, v Já Jsem. .Ve své Jedinečnosti.

Co na kroužku prozkoumáme ?

  • jak přistupovat ke koni, jaký má svět, co je pro něj priorita, jaké má potřeby, jak se o koně „ postarat“, co znamená že je stádové zvíře, jak a proč je v lidském – dnešním světě využíván, jak dříve, atd. atd.
  • tzv.“ práci ze země“ – jak postupovat při „domluvě“ s koněm, jak komunikovat v koňské řeči, / jak pobídnout do kroku, klusu a cvalu, zastavit,zacouvat atd. a to vše ve volnosti – tedy bez vodítka/
  • jízdu – jak na to, abych se cítil bezpečně v sedle i bez sedla a opět tak, aby to bylo přirozené pro děti i koně
  • budeme s koňmi projíždět a zkoumat přírodu, zkrátka si užívat

K dětem přistupujeme individuálně, podle toho, jak a na co se sami cítí.

Organizační informace: kapacita 6 dětí, trvání kroužku 90min.