Architektura

 

Kurz Architektury je pro všechny kdo rádi objevují svět okolo sebe tak jak je, ale také jaký by mohl být. Pomocí experimentování s různými materiály, barvami a tvary budeme objevovat základy Architektury. Budeme stavět stavby podle vlastních obrázků a plánů, budeme se učit z příkladů ze zvířecí i rostlinné říše a hodně se budeme dívat okolo sebe a poznávat své město a životní prostředí. Správným konstruováním stavebních prvků k sobě se budeme snažit, aby naše stavba byla v souladu s fyzikálními zákony a nespadla. Fantazii se meze nekladou! Lektorka Jana Buzková – architektka

Kroužek pro vás organizuje firma Arkki, kde se nesnažíme vychovávat budoucí architekty, ale chceme zasadit jiskřičku do mysli mladého člověka tak, aby on sám chtěl ovlivňovat a aktivně se zapojovat do tvorby životního prostředí budoucnosti, ať je jeho profese jakákoli.

Historie Arkki

Do České republiky přinášíme tento vzdělávací program ve spolupráci s finskou školou Arkki, která funguje již od roku 1993 a od té doby s úspěchem prověřila velké množství pedagogických projektů, metod a přístupů s mnoha dětmi. Arkki architektonické vzdělání pro děti je nejobsáhlejší a nejpropracovanější svého druhu na světě.